Discovery Park

Łeba charakteryzuje się wyjątkowo dużym zagęszczeniem rozmaitych parków rozrywki dla całej rodziny - zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, kiedy atrakcje funkcjonujące tymczasowo ruszają z kopyta. Discovery Park będzie modelowym wręcz przykładem takiego sezonowego zakątka gier i zabaw rozmaitych w pomorskim mieście portowym.

Zaczęło się od nie do końca typowej, bowiem stawiającej mocno na interaktywność wystawy budowli LEGO. Chwytliwa nazwa Łebskie Klocki jest też bardzo adekwatna, choćby ze względu na możliwość samodzielnego zbudowania wymyślnych konstrukcji czy organizowanych głównie dla grup praktycznych, rozwijających warsztatów z robotyki. Z czasem w Discovery Parku zaczęły się pojawiać kolejne atrakcje - kierowane w pierwszej kolejności do dzieci, ale zapewniające niezłą zabawę także dorosłym.

Bardzo oryginalna, a zarazem pożyteczna jest Wakacyjna Szkoła Nauki Jazdy. W przeciwieństwie do torów kartingowych, tutaj liczy się nie jak najszybsze okrążenie tylko jazda zgodnie z przepisami kodeksu drogowego. Plac manewrowy Discovery Park zaprojektował w taki sposób, aby jak najwierniej odwzorować miejski ruch i różne sytuacje na drodze - cała trasa upstrzona jest różnymi znakami, co zwiększa późniejszą świadomość zasad bezpieczeństwa. Może się też przydać przy egzaminie: najpierw na kartę rowerową, a po x latach na prawo jazdy. Autka w Wakacyjnej Szkole Nauki Jazdy są dwuosobowe (rodzic z dzieckiem albo dwójka dzieci) i skonstruowane tak, aby żaden “pirat drogowy” nie wyrządził nikomu poważniejszej krzywdy.

Dzieciaki i/lub dorośli, którzy nie mogą się oprzeć pokusie szaleństw za kierownicą, najlepiej zrobią wsiadając do tzw. bumper carów - specjalnych pojazdów, którym niestraszne są żadne zderzenia. W Discovery Parku w Łebie mają własny tor, a także wersję nawodną: bumper boats. Basen dla tych pontono-łódeczek wypełniono piłeczkami, co powinno urozmaicać zabawę. Ofertę parku rozrywki uzupełniają jeszcze trampoliny typu eurobungee - tutaj akurat nazywane “Eurobungy” - oraz dwie karuzele w stylistyce westernowej. Jedna to galopujące konie kowbojów, a druga: wodny tor z indiańskimi canoe i wiosłami.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz