Discovery Park Łebskie Klocki

Produkowane w Danii klocki LEGO mają już stałe miejsce w historii zabawek. Można z nich zbudować niemal wszystko, co udowadnia sezonowa wystawa Discovery Park Łebskie Klocki. Ekspozycję podzielono na kilka działów tematycznych, m.in. rekonstrukcje najsłynniejszych budowli, najsłynniejsze serie w historii marki (najstarsze zestawy pochodzą z 1976 r.) czy serie oparte na kinowych mega produkcjach.

Część konstrukcji wyposażonych jest w silniczki - warto zwrócić uwagę na kolekcję robotów. LEGO mają to do siebie, że mali i duzi najbardziej lubią się nimi bawić. Dlatego też kilkanaście klockowych pojazdów można samodzielnie kontrolować za pomocą pilota. Potencjalnie najwięcej frajdy dostarczy Ogródek Budowlany, w którym każdy może stworzyć wszystko, co tylko wpadnie mu do głowy.

Godną wzmianki inicjatywą jest także budowanie morświna - największego bałtyckiego ssaka zagrożonego całkowitym wyginięciem. Akcja ma na celu uwrażliwienie na ten konkretny aspekt ochrony przyrody i symboliczne wsparcie organizacji ekologicznych - wykonaną własnoręcznie figurkę można zakupić (cała kwota trafia do WWF Polska) lub oddać do powiększającego się stadka LEGO-morświnów, dla których wydzielono specjalną gablotę.

“Łebskie Klocki” pojawiły się na mapie turystycznej miejscowości w 2015 r. Pierwsza wystawa trwała od początku lipca do połowy września. Stricte wakacyjny charakter atrakcji najprawdopodobniej będzie utrzymany w kolejnych latach.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Stosunkowo świeża atrakcja na mapie Łeby. Sezonowa wystawa z klockami LEGO w roli głównej - w tym interaktywne zestawy - ma duże szanse gościć tutaj co roku. Zapewne najciekawszym fragmentem jest Ogródek Budowlany, w którym można stworzyć własne konstrukcje z klocków. Ekspozycja jak dotąd prezentowana jest od lipca do połowy września.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz