Illuzeum - Wystawa Interaktywna

Illuzeum to niezwykły świat iluzji optycznych, wizualnych sztuczek, fizycznych doświadczeń i interesujących sposobów na “oszukanie” umysłu. Nauka fizyki i optyki (z niewielką domieszką biologii) w bodaj najzabawniejszej formie.

W łebskim Illuzeum przygotowano ponad 100 stanowisk i historycznych eksponatów. Są wśród nich m.in. Ruchoma Ściana, trójwymiarowe obrazy, Śpiewająca Misa Czarodziejów, hologramy, Zoetrop (“ruchomy komiks” z XIX wieku) czy obraz wyświetlany na szprychach roweru. Oczywiście większość urządzeń i stacji wymaga konkretnej aktywności ze strony użytkowników, by zadziałało jak należy.

Placówka zwykle funkcjonuje bez ograniczeń od początku maja do końca września. Poza tym okienkiem jest otwarte tylko dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym ustaleniu terminu zwiedzania.

Wystawa Interaktywna została wyróżniona “Turystycznym Oskarem”, przyznawanym przez Lokalną Organizację Turystyczną, za “kreatywność i innowacyjność oferty jako alternatywy spędzania wolnego czasu”.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Jak zbudowane są najciekawsze iluzje optyczne, jakie zjawiska fizyczne i cechy ludzkiego umysłu wykorzystują, jak to się dzieje, że “pierwsze rzuty oka” - a w niektórych przypadkach kolejne również - przynoszą czasami całkowicie mylne wrażenie. Te sprawy pomoże zrozumieć wizyta w Illuzeum, w którym czeka ponad 100 zabawek i stanowisk do interaktywnych badań.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz