Kajakarstwo

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Na morzu, po okolicznych jeziorach, wreszcie spływy przez okoliczne rzeki - miłośnicy kajakarstwa będą mieli co robić w Łebie i jej rejonach. Różnorodność wyzwań, szlaki krótkie i wielodniowe, fantastyczne krajobrazy Słowińskiego Parku Narodowego… to wszystko oferują kajakowe wycieczki.

Pełny spływ rzeką Łebą należy zacząć w Sianowie, ok. 55 km w linii prostej od portowej miejscowości. Długość szlaku kajakowego w takim wypadku wynosi 111 kilometrów. Ze względu na wysoką trudność nurtu i sporą liczbę przymusowych przenosek (aż 14) trasa polecana jest wyłącznie doświadczonym i wytrzymałym kajakarzom. Taka wyprawa trwa ok. 6 dni.

Właściciele okolicznych wypożyczalni kajakowych i organizatorzy spływów proponują również wybranie się nad Łupawę, Słupię, Redę czy Piaśnicę.

Za pewną odmianę kajakarstwa można - z przymrużeniem oka - uznać stand-up paddle, w którym wiosłuje się stojąc na desce. Taka sportowa odmiana flisactwa… Niektórzy na dedykowanych temu sportowi deskach uprawiają wędkarstwo.

Mini przewodnik

Bałtyk, Łebsko, Sarbsko, rzeka Łeba, Piaśnica, Łupawa, Reda, Słupia… w bliższych i dalszych okolicach portowej Łeby nie brakuje akwenów, którymi mogliby zainteresować się miłośnicy kajakarstwa. Maksymalna długość spływu rzeką, zakończonego u jej ujścia, to ok. 111 kilometrów. Taka wyprawa przewidziana jest na 6 dni, na szczęście nie brakuje mniej wymagających opcji.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja