Muzeum motyli

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Motyle - niby piękne, zwiewne i łagodne, ale gdyby im się przyjrzeć bliżej i poznać ich zwyczaje… Wtedy pokazują mroczną, okrutną stronę swojej natury, tak charakterystyczną dla wyjątkowo bezwzględnego świata owadów.

W łebskim Muzeum Motyli zebrano ponad 4 tysiące okazów z wielu różnych gatunków - nie tylko motyli. Przez szkło 102 gablot można zobaczyć spreparowane straszyki, pluskwiaki, pająki czy chrząszcze. Entomologiczne eksponaty pochodzą niemal ze wszystkich stron świata, brakuje tylko mieszkańców Australii i Japonii. Oczywiście nie mogło zabraknąć bogatych w informacje tablic i grafik. Dla dzieci przygotowano kolorowy, interaktywny test wiedzy o motylach, do rozwiązania po zakończeniu zwiedzania.

Kolekcja powstała na bazie prywatnego zbioru, przygotowywanego już od 1937 roku. Do najciekawszych okazów należą przedstawiciele gatunku Pawica Atlas - największych znanych motyli na świecie. Ci owadzi giganci rozmiarami przynajmniej dorównują kuchennej patelni - takiej o średnicy 24-30 centymetrów.

Muzeum jest otwarte dla turystów indywidualnych od maja do września - w pozostałe miesiące przyjmuje tylko grupy zorganizowane. Placówka posiada jeszcze drugi oddział, zlokalizowany we Władysławowie.

Mini przewodnik

Motyle to prawdopodobnie najpiękniejsi przedstawiciele owadziego królestwa - choć, jak się okazuje, okrucieństwem swoich zwyczajów nie różnią się tak bardzo od swoich mniej lubianych, dalekich krewniaków. W muzeum w Łebie można obejrzeć ponad 4 tysiące gatunków, nie tylko motyli. Do najciekawszych z pewnością należy blisko 30-centymetrowa Pawica Atlas.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja