Ogród ornitologiczny

Na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego w Nowęcinie, znajdującego się niemal na skraju Łeby, możemy zobaczyć niezwykły Ogród Ornitologiczny.

Pasja do kolekcjonowania ptaków, doprowadziła do powstania kolekcji ponad 2 tys. ptaków, z więcej niż 100 gatunków zgromadzonych z terenu całego świata. Pierwszymi ptakami w tej wielkiej kolekcji, były mandarynki i uszak, które mieszkały w przydomowym ogródku.

Z czasem, trzeba było powiększyć teren ekspozycji. Obecnie na obszarze pow. 300 ha mieści się wielki ogród otoczony zielenią z wieloma półwyspami, wyspami i stawami rybnymi. Część ptaków jest w klatkach, a część, głównie ptactwo wodne, mieszka poza klatkami.

Zdarza się, że na terenie ogrodów ląduje czasem ptactwo wędrowne. Podczas zwiedzania możemy się natknąć na zwierzęta "do towarzystwa". Są to oryginalne świnio-dziki, kózki, króliki, zając czy kilka piesków.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Prywatne gospodarstwo agroturystyczne, wzbogacone o “kolekcję” wielu niezwykłych zwierząt z niemal wszystkich stron świata. Prym wiodą nasi pierzaści przyjaciele - na powierzchni ok. 300 ha mieszka ponad 2 tys. ptaków, reprezentujących powyżej setki gatunków - m.in. uszaki, tropogany i mandarynki. Ogród Ornitologiczny odznacza się też urodziwymi krajobrazami.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz