Ośrodek jeździecki Senny

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Ośrodek jeździecki Senny w Nowęcinie to centrum jazdy konnej, znajdujące się nieopodal brzegów jeziora Sarbsko - na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, zaledwie 2 kilometry (w linii prostej) od wschodnich plaż w Łebie. Przeważającą częścią działalności funkcjonującego od 1994 r. ośrodka są kursy jeździeckie.

Obejmują one zarówno miłośników rekreacyjnego spędzania czasu z końmi, jak też sportowców przygotowujących się do poważnych zawodów. Instruktor prowadzący wszelkie zajęcia dla adeptów jeździectwa posiada uprawnienie trenera II klasy państwowej, który szkolił medalistów Mistrzostw Polski w skokach i wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.

W stadninie “Senny” żyje ok. 33 zwierząt, z czego 3 to wyjątkowo przyjazne dzieciom kuce. Ośrodek dysponuje kompleksowo wyposażoną stajnią (z dodatkowymi 10 miejscami dla zwierząt gości),krytą ujeżdżalnią, zewnętrznymi maneżami i własnym rozległym terenem, na którym można np. ustawić tor do skoków przez przeszkody.

Oferta obejmuje także organizację kuligów, imprez plenerowych, konnych rajdów i dalekich wycieczek w teren, lekcje powożenia zaprzęgami oraz przejażdżki bryczkami.

Mini przewodnik

Stadnina, w której coś nowego do swojej wiedzy o koniach i umiejętności jazdy wierzchem mogą wnieść zarówno nowicjusze, jak i doświadczeni zawodnicy. W ośrodku żyje ok. 30 różnych koni, w tym szczególnie użyteczne dla dzieci kuce. Infrastruktura i zaplecze w “Sennym” stwarza kilka ciekawych opcji również dla osób, które nigdy nie siedziały na końskim grzbiecie.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja