Power Park - paintball i strzelnice

W pewnym wieku jakoś nie wypada biegać po lesie z patykami i “strzelać” z nich do koleżanek i kolegów. Właśnie dla takich osób, tęskniących za zabawą w wojnę, wymyślono paintball.

Pole paintballowe łebskiego Power Parku wytyczono w średnio gęstym, wydmowym lesie. Jego powierzchnia to 2100 metrów kwadratowych zróżnicowanego terenu, ogrodzonego specjalną siatką-kulochwytem.

Odpowiednio bojowe wrażenia z rozgrywki, toczonej przez maksymalnie 16 osób według kilku możliwych scenariuszy, mają zapewnić okopy, ufortyfikowane wzgórze i innego rodzaju sztuczne bądź naturalne osłony. Postronni widzowie mogą bezpiecznie obserwować rywalizację z galeryjki z ławeczkami.

Paintball o tyle różni się od dziecięcych zabaw, że wymaga dużo bardziej zaawansowanego sprzętu - kolorowe kulki z farbą wystrzeliwane z markerów potrafią mocno dać w skórę. Dlatego też przed wyruszeniem w bój trzeba zaopatrzyć się w odzież ochronną. Power Park dysponuje m.in. maskami na twarz i dwuczęściowymi mundurami z kapturem, uznanych w środowisku marek. Siniaki i tak wydają się nieuniknione, ale poważniejsze “rany postrzałowe” są już wykluczone.

Osoby preferujące bardziej zbliżone do wojskowych akcesoria również znajdą tu coś dla siebie - strzelnice przystosowane do kilku rodzajów broni. Na początek tor łuczniczy - w “10” z łuku sportowego lub bloczkowego trzeba trafić z odległości 12 metrów. Natomiast z kilku rodzajów karabinków i pistoletów z amunicją gładkolufową celuje się do tarcz sportowych - takiego samego rodzaju, jakiego używają biathloniści. Wisienką na militarnym torcie jest strzelnica aktywna, na której używa się realistycznych replik typu ASG. Cele są ruchome i pojawiają się losowo.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz