Rejsy pasażerskie

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

W kurorcie turystycznym klasy Łeby nie mogło zabraknąć propozycji turystycznych rejsów po okolicznych wodach. Różnej klasy statki pasażerskie kursują przede wszystkim po Łebsku oraz po Morzu Bałtyckim. I w jednym, i w drugim przypadku na uczestników czekają niepowtarzalne widoki oraz dodatkowe atrakcje.

Z przystani w Rąbkach nad północno-wschodnimi brzegami jeziora wypływają długie, kryte baldachimem jednostki. Krótszy wariant rejsu, trwającego ok. 20-25 minut, po wycieczce wzdłuż linii brzegowej kończy się w pobliżu Muzeum Wyrzutni Rakiet. Celem dłuższych wypraw po Łebsku są Kluki i tamtejsze Muzeum Wsi Słowińskiej. Część rejsowa blisko 8-godzinnej wycieczki trwa w obie strony ok 3 godzin.

Obok klasycznych wycieczkowców, z Łeby na morze wypływają także nie do końca typowe statki - np. starannie wystylizowany na XVII-wieczny galeon “Gryf”, cumujący zwykle przy ul. Abrahama, w północnej części portu na rzece Łebie. Ozdoby i cieszące oko detale dwumasztowca pozwalają poczuć się jak prawdziwy wilkmorski sprzed kilku stuleci. Każdy pasażer ma tu możliwość, by przez chwilę samemu chwycić za koło sterowe. Dla większych grup możliwe jest zorganizowanie zabawy z muzyką, szantami i stosownym poczęstunkiem.

Pewną odmianą rejsów pasażerskich są wędkarskie wyprawy na pełne morze. Tego typu wycieczki organizuje wielu rybaków i właścicieli jachtów w Łebie - warto popytać w porcie.

Mini przewodnik

Wycieczki po wodach mórz i jezior na pokładach statków pasażerskich to bez wątpienia jedna z najciekawszych atrakcji w Łebie. Kto zawsze marzył o zostaniu kapitanem korsarzy - rejs “Gryfem”, wyglądającym jak wyjęty wprost z XVII w., oferuje każdemu chwilę kierowania statkiem. Wyprawy po Łebsku proponują przede wszystkim dotarcie do fascynujących muzeów w Łebie i okolicy.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja