Sea Park Sarbsk

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Sea Park Sarbsk to tematyczny park rozrywkowo-edukacyjny, którego liczne atrakcje związane są z morzami, oceanami, przedstawicielami wodnej flory i fauny oraz z historią i kulturą polskiego Pomorza. Sea Park posiada tak szeroki wachlarz interesujących opcji, że zgłębienie wszystkich jego zakątków zajmie wiele przyjemnie spędzonych godzin - najlepiej w kompletnym gronie rodzinnym.

Bodaj największym obiektem w parku pod Łebą jest fokarium, składające się z 8 basenów zewnętrznych. Pokazy - karmienie tzw. trening medyczny, w trakcie którego zwierzęta wykonują polecenia i przyzwyczajają się do opiekunów - odbywające się na 3 z nich ogląda się z trybun. Żyją tutaj przedstawiciele 4 różnych gatunków: foki szarej, kotika południowoamerykańskiego, foki pospolitej i uchatki kalifornijskiej.

Żywe zwierzęta przebywają również w wolierach dla ptaków. Dla 24 skrzydlatych gatunków, naturalnie występujących w strefie przybrzeżnej Bałtyku, wydzielono 120 m² terenu.

Inne (nad)morskie stworzenia można podziwiać na ekranach kilku sal multimedialnych. Takich obiektów na terenie Sea Parku jest aż 4. W nowoczesnej technologii prezentowane są zwierzęta z egzotycznych zakątków świata oraz realistyczne animacje z prehistorycznymi gadami. Dla dzieci zaś przygotowano specjalne, interaktywne sesje edukacyjne.

Niewątpliwie dużą atrakcją Sea Parku są 2 parki realistycznych modeli. W pierwszym z nich królują rzeźby rekinów, pingwinów, morsów, żółwi, kałamarnic i innych władców głębin. Figury odwzorowują naturalne rozmiary przedstawianych gatunków. Drugą ścieżkę makiet tworzą miniatury latarni morskich stojących na polskim wybrzeżu. W obu przypadkach nie mogło zabraknąć wypełnionych ciekawostkami tablic informacyjnych.

Za niewątpliwie istotne miejsce należy uznać Muzeum Współczesnego Pomorskiego Rękodzieła Marynistycznego. Posiada ono 9 stałych ekspozycji tematycznych, prezentujących ciekawe dzieła sztuki oraz sprzęty i pamiątki związane z morskimi wyprawami. Wystawy to m.in. Pomorskie Łodzie i Kutry, Warsztat cieśli okrętowego czy Mesa Kapitana Morgana.

À propos sławnego pirata - korsarze wyjęci spod prawa stanowią podstawowy motyw przewodni w kilku obecnych tu parkach zabaw, zbudowanych specjalnie z myślą o najmłodszych zwiedzających. Jest mieszczący się we wnętrzach okrętu “Wodnik” małpi gaj (labirynty, baseny z kulkami, zjeżdżalnie),jest plac zabaw z urządzeniami stylizowanymi na morskie głębiny, jest park linowy (głównie kładki i mostki),jest mini-kolejka turystyczna, jest wreszcie Wrak na Wspak: XVII-wieczny szwedzki galeon “Solen”, w którym góra i dół zamieniły się miejscami. Ciekawostka historyczna: oba statki, których repliki znajdują się w Sea Parku, starły się ze sobą w trakcie bitwy pod Oliwą w 1627 roku.

Sea Park funkcjonuje od początku kwietnia do końca listopada. Najdłużej jest czynny w lipcu i sierpniu.

Mini przewodnik

Park rozrywkowo-edukacyjny dla całej rodziny, w którym kryje się mnóstwo głębi. Żywe zwierzęta można obejrzeć w fokarium i ptasich wolierach (razem 28 gatunków),są też realistyczne modele morskich stworzeń. W kilku miejschach wyświetlane są przyrodnicze filmy, działa też muzeum kultury Pomorza. Nie brakuje stylowo dekorowanych placów zabaw dla dzieci.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja