Stadnina Koni Białogóra

Prywatny ośrodek sportowo-hodowlany, zgodnie ze słowami właścicieli - kontynuujący wielowiekowe, polskie tradycje. Stadnina Białogóra jest w stanie zaopiekować się znaczną liczbą koni. W sumie stadnina dysponuje 82 boksami, rozmieszczonymi w 3 stajniach i w ujeżdżalni.

Zdecydowana większość zwierząt to reprezentantki i reprezentanci rasy trakeńskiej - szlachetnych koni o szczególnie wytrzymałych nogach i z natury wyjątkowo spokojnym usposobieniu, wyhodowanych w dawnych Prusach Wschodnich. Trakeny cieszą się dużym uznaniem wśród miłośników jeździectwa w państwach nadbałtyckich i krajach Europy Zachodniej.

Centrum prowadzi zajęcia, dzięki którym każdy może poprawić swoje jeździeckie umiejętności - niezależnie od wieku i doświadczenia. Pierwsze etapy to oprowadzanie po lonży, zamknięty “korytarz” oraz jazdy po niewielkim padoku. Stadnina położona jest niewiele ponad kilometr od morskiego brzegu, zatem konne wyprawy na plażę cieszą się niezmiennie wysoką popularnością. Na dzieci czekają osiodłane kucyki albo małe bryczki.

Chlubą ośrodka w Białogórze jest nowoczesna, kryta ujeżdżalnia działająca przez okrągły rok. Jej wymiary to 72×40 metrów. Starannie przygotowywana, piaskowa nawierzchnia i rozwinięte zaplecze pozwalają na przeprowadzenie treningu skoków przez przeszkody, a nawet profesjonalnych zawodów z udziałem publiczności.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz