Stajnia Choczewo

Stajnia Choczewo to ośrodek jeździecki o bardzo szerokim zakresie usług związanych z końmi. Posiada wystarczająco rozwiniętą infrastrukturę i zaplecze, by zapewnić ciekawe doznania i początkującym adeptom sztuki jeździeckiej, jak i doświadczonym w podróżowaniu na końskim grzbiecie.

W stadninie w Choczewie zazwyczaj przebywa ok. 30 koni różnych maści i ras, o odmiennej charakterystyce i temperamentach. Do wyboru są m.in. koniki polskie, szlachetne półkrwi, wielkopolskie, małe, polskie kuce, szetlandy, pełnej krwi angielskiej, konie holsztyńskie…

Część specjalizuje się w długich rajdach po polanach, lasach czy nie tak odległych plażach, część znakomicie sprawdza się w trakcie zajęć hipoterapeutycznych, inne najlepiej czują się zaprzęgnięte do eleganckiej bryczki.

Na terenie ośrodka zbudowano 3 padoki do nauki jazdy konnej - w tym jeden ogrodzony, najlepszy do oprowadzania na lonży lub za uzdę. Kadra instruktorów może poszczycić się niemałym doświadczeniem i certyfikatami wystawianymi przez szanowane w środowisku instytucje. Kilka boksów w nowoczesnej stajni zwykle stoi pustych, w ramach funkcjonowania hotelu dla zwierząt. Istnieje także możliwość zorganizowania kuligu oraz sesji fotograficznej.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Centrum jeździeckie  z bogatą, przyjazną menażerią i równie ciekawą ofertą dla amatorów jazdy konnej. W stadninie zazwyczaj przebywa ok. 30 różnych pod wieloma względami klaczy, ogierów, wałachów i kucyków. Zakres usług obejmuje m.in. kolejne etapy nauki jazdy i obchodzenia się z wierzchowcem (3 padoki), wyjazdy w teren, przejażdżki bryczką oraz hipoterapię.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz