Windsurfing

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Windsurfing to wymagający, a mimo to coraz popularniejszy i powszechniejszy w Polsce wodny sport. Naśladowców Zofii Noceti-Klepackiej, Małgorzaty Białeckiej, Wojciecha Białeckiego, Przemysława Miarczyńskiego czy Piotra Myszki przybywa - również w okolicach Łeby. Warunki do rekreacyjnego “złapania wiatru w żagiel” są tu znakomite.

Doskonałym akwenem do spróbowania swoich sił w windsurfingu bez wątpienia będzie Jezioro Sarbsko. Stosunkowo płytkie (ok 3,2 m maksymalnej głębokości),z miękkim, piaszczystym dnem, z rozległą taflą dość przejrzystej i spokojnej wody (ponad 650 ha powierzchni). Kształt jeziora i wysokie, wydmowe brzegi przy północnych brzegach sprawiają, że wiatr wieje tutaj mocniej i częściej niż w innych “spotach” w regionie.

Oczywiście w pobliżu działają wypożyczalnie sprzętu i szkółki (np. Maxsurf lub Habenda),w których instruktorzy pokażą jak prawidłowo należy zabrać się do tego sportu. Osoby pewne swoich umiejętności lub po porządnym kursie mogą spokojnie przenieść się na plaże w Łebie i zmierzyć się z falami Bałtyku. Na Łebsku także widuje się surfujących po gładkiej powierzchni wody windsurferów.

Mini przewodnik

Pływanie na desce napędzanej żaglem to coraz bardziej rozpowszechniony sposób na aktywne spędzenie czasu nad wodą. Podobnie wygląda to w Łebie, gdzie windsurferzy pływają po morzu czy jeziorach Łebsko i Sarbsko. Do celów szkoleniowych prawdopodobnie najlepiej nadaje się Sarbsko o korzystnej charakterystyce - tam też swoje bazy ma większość miejscowych szkółek.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja