Windsurfing

Windsurfing to wymagający, a mimo to coraz popularniejszy i powszechniejszy w Polsce wodny sport. Naśladowców Zofii Noceti-Klepackiej, Małgorzaty Białeckiej, Wojciecha Białeckiego, Przemysława Miarczyńskiego czy Piotra Myszki przybywa - również w okolicach Łeby. Warunki do rekreacyjnego “złapania wiatru w żagiel” są tu znakomite.

Doskonałym akwenem do spróbowania swoich sił w windsurfingu bez wątpienia będzie Jezioro Sarbsko. Stosunkowo płytkie (ok 3,2 m maksymalnej głębokości), z miękkim, piaszczystym dnem, z rozległą taflą dość przejrzystej i spokojnej wody (ponad 650 ha powierzchni). Kształt jeziora i wysokie, wydmowe brzegi przy północnych brzegach sprawiają, że wiatr wieje tutaj mocniej i częściej niż w innych “spotach” w regionie.

Oczywiście w pobliżu działają wypożyczalnie sprzętu i szkółki (np. Maxsurf lub Habenda), w których instruktorzy pokażą jak prawidłowo należy zabrać się do tego sportu. Osoby pewne swoich umiejętności lub po porządnym kursie mogą spokojnie przenieść się na plaże w Łebie i zmierzyć się z falami Bałtyku. Na Łebsku także widuje się surfujących po gładkiej powierzchni wody windsurferów.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Pływanie na desce napędzanej żaglem to coraz bardziej rozpowszechniony sposób na aktywne spędzenie czasu nad wodą. Podobnie wygląda to w Łebie, gdzie windsurferzy pływają po morzu czy jeziorach Łebsko i Sarbsko. Do celów szkoleniowych prawdopodobnie najlepiej nadaje się Sarbsko o korzystnej charakterystyce - tam też swoje bazy ma większość miejscowych szkółek.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz