Wystawa Zabawek PRL-u Zabawa w Dom

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Fantastyczna ekspozycja gościnna przygotowana przez zespół Muzeum Domków Lalek Gier i Zabawek - placówki wielokrotnie nagradzanej za działalność kulturalną!

Wystawa jest wartościową, edukacyjno - wspomnieniową propozycją wspólnego spędzenia czasu dla osób w każdym wieku.

ZABAWA W DOM

To pełna zachwytów i wzruszeń podróż w przeszłość. Ekspozycja gościnna, przygotowana przez wielokrotnie nagradzane MUZEUM DOMKÓW LALEK, GIER I ZABAWEK z Warszawy,

prezentuje bogaty zbiór zabawek dziecięcych produkowanych od lat powojennych aż do okresu przełomu gospodarczego lat 90. XX w.

Znakomitą większość eksponatów stanowią wyroby polskich zakładów rzemieślniczych i spółdzielni zabawkarskich, ale znajdziemy tu też zabawki z krajów bloku wschodniego – np. czechosłowackie, radzieckie, bułgarskie czy z NRD – a nawet pojedyncze zachodnie „zdobycze” będące obiektami westchnień ówczesnych polskich dzieci.

Pokazany na ekspozycji zbiór łączy tematyka – szeroko pojęte życie domowe. Zaprezentowane zabawki pozwalały dzieciom odgrywać codzienność dorosłych i w ten sposób uczyć się przyszłych ról, zachowań oraz zasad funkcjonowania w społeczeństwie.

WYSTAWA ZABAWEK PRL-u to fascynująca propozycja kulturalna dla całej rodziny. Najmłodsi mogą dzięki niej poznać zabawki z czasów dzieciństwa swoich rodziców i dziadków, a przy okazji – historię przedmiotów codziennego użytku.

Z kolei dla starszych odbiorców wystawa jest okazją do tego, aby powspominać dawne czasy oraz powrócić pamięcią do beztroskich dni, gdy dorosłość była jedynie odległą wizją i odgrywanym w zabawie marzeniem...

FAQ czyli NAJCZĘŚCIEJ    ZADAWANE PYTANIA    

Czy mogę zapłacić kartą?

Tak, przyjmowane są wszystkie typy kart płatniczych!

Czy ta wystawa jest odpowiednia dla małych dzieci?

Ekspozycja zaciekawi dzieci w różnym wieku, a poziom zainteresowania niekoniecznie zależy od ilości lat, ale od temperamentu i charakteru malucha. Wystawę generalnie rekomendujemy dla dzieci 3+. Doskonale bawią się na niej zarówno starsze dzieci, młodzież jak i dorośli, a najlepiej chyba sami seniorzy, którzy rozpoznają wiele zabawek ze swojego dzieciństwa. Łezka w oku...

Jak długo trwa zwiedzanie?

W zależności od tego jak dokładnie chcesz obejrzeć ekspozycję, czas zwiedzania trwa od  20 minut do godziny.

Czy na wystawie trzeba nosić maseczkę?

Na ekspozycji obowiązkowo trzeba mieć maseczkę. Obowiązuje reżim sanitarny, więc przy wejściu zdezynfekuj też dłonie.

Czy na wystawie jest toaleta?

Na ekspozycji nie można korzystać z toalety.

Dlaczego kryterium bezpłatnego wstępu dla dzieci jest ich wzrost a nie wiek?

Ciężko jest wylegitymować malucha aby stwierdzić ile wiosen już przeżył. Dlatego wprowadzono system popularny w wielu muzeach na świecie - przy kasie jest zainstalowana miarka i bez problemu możemy sprawdzić czy dziecku przysługuje wstęp bezpłatny.

Czy na wystawie można jeść, pić lub wchodzić ze zwierzętami?

Na ekspozycji nie można spożywać posiłków, nie można pić, palić ani wprowadzać zwierząt. Nie można też wchodzić na ekspozycję z rowerami, hulajnogami, deskorolkami i innymi sprzętami sportowymi.

Czy na wystawie jest szatnia?

Nie ma szatni, ale jest stojak na parasole i wieszak na kurtki.

Czy na wystawie można robić zdjęcia?

Tak, na ekspozycji można robić zdjęcia, nie używaj tylko lampy błyskowej!

Czy honorujecie Kartę Dużej Rodziny?

Nie honorują, ale udzielają dużych rabatów na Bilety Rodzinne.

Mini przewodnik

Fantastyczna ekspozycja gościnna przygotowana przez zespół Muzeum Domków Lalek Gier i Zabawek - placówki wielokrotnie nagradzanej za działalność kulturalną! Wystawa jest wartościową, edukacyjno - wspomnieniową propozycją wspólnego spędzenia czasu dla osób w każdym wieku.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja