Żeglarstwo

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

W Łebie istnieje Łebski Klub Żeglarski mający już doświadczenie w organizowaniu dużych imprez. W Polsce najczęściej przeprowadza się zawody windsurfingowe na zamkniętych akwenach, a w Łebie na otwartym morzu, co bardzo podoba się wielu zawodnikom. Dzięki temu można trenować przez niemal cały rok, podczas, gdy jeziora zimą zamarzają. Pierwsze zorganizowane tu, duże zawody, to Puchar Polski w 1991 roku, a 6 lat później Mistrzostwa Europy.

Oczywiście pływanie na akwenach zamkniętych również ma miejsce, a do znanych imprez można zaliczyć np. regaty Grand Prix Amatorów w Żeglarstwie Deskowym nad Jeziorem Sarbsko.

Inne ważne zawody to Mistrzostwa Świata 2007 w klasie OK - Dinghy, w których brało udział ponad 100 uczestników czy Mistrzostwa Europy w formule Windsurfing Allegro Cup, które są jedną z najważniejszych imprez wodnych w naszym kraju.

Mini przewodnik

W okolicach Łeby nie brakuje ciekawych akwenów, które powinny przypaść do gustu amatorom pływania w łódce (oraz innego typu sportów wodnych). Warunki na jeziorach - m.in. Łebsku, Sarbsku czy Gardnie - oraz w tym rejonie Bałtyku są dość dobre, by miejscowy klub żeglarski regularnie był gospodarzem liczących się imprez. W tym, o randze mistrzostw Europy i świata.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja