Łeba w kuszącej odsłonie, na mnóstwo rozmaitych okazji

Nadmorski kurort w sercu przepięknego Słowińskiego Parku Narodowego, z iście pustynnymi ruchomymi wydmami jako najsłynniejszą wizytówką turystyczną. Z całą pewnością Łebę zalicza się do najciekawszych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu. Zarówno dzięki walorom geograficzno-przyrodniczym, jak też za sprawą atrakcji z całkiem innej beczki. I jest cała masa sposobności idealnych do tego, aby osobiście się o tym przekonać.

Weekend we dwoje w Łebie - co może być lepszego od wypadu nad morze razem z ukochaną drugą połówką? A zwłaszcza do Łeby, która daje zakochanym wprost niezliczone możliwości rozkosznie przyjemnego spędzenia weekendu tylko we dwoje. Zachody słońca na plaży, romantyczne przechadzki po portowym mieście, odrobina szaleństwa w Power Parku (np. paintball, park linowy i tor gokartowy)... a to dopiero początek. W tym bogactwie opcji na weekend we dwoje nie wolno zapominać o pakietach specjalnych (SPA dla dwojga etc.),jakie w Łebie oferuje sporo obiektów wypoczynkowych.

Odnowa biologiczna w Łebie - nadzwyczaj udane połączenie przyjemnego z pożytecznym. Łeba niejako sama z siebie gwarantuje przyjezdnym udany (i efektywny) wypoczynek nad morzem, a dodając do tego fachowe zabiegi odnowy biologicznej, wymierne korzyści dla zdrowia będą więcej niż podwójne. Właściwości nadmorskiego klimatu też są nie do przecenienia, ale dopiero po oddaniu się w ręce specjalistów można spodziewać się prawdziwie spektakularnej poprawy. Zainteresowani profesjonalną odnową biologiczną w Łebie powinni poszukać ośrodków SPA & Wellness lub obiektów z pokrewnych kategorii.

Sylwester w Łebie - istne wariactwo i nadzwyczajna feeria rozmaitych, acz z zasady przyjemnych doznań. Wprawdzie Łeba to niewielkie miasto i huczny sylwester z udziałem gwiazd estrady to raczej nie tutaj, ale przecież nie tylko o imprezy i inne sylwestrowe zabawy tutaj chodzi. Dla wielu nawet ważniejsza jest okazja do odpoczynku, atrakcyjnego spędzenia czasu, wejścia w nowy rok z dobrym nastawieniem i w pełni sił. Na sylwestra w Łebie warto zaplanować sobie - poza szampańską imprezką - takie rozrywki jak wizyta w zakręconym Illuzeum, wyprawę do latarni morskiej Stilo (coby procenty szybciej wywietrzały z głowy) czy konne przejażdżki po pięknych terenach.

Boże Narodzenie w Łebie - świetny prezent dla całej rodziny, a przy tym zgrabna wymówka do pominięcia prawie wszystkich świątecznych obowiązków. Te wątpliwe przyjemności w przypadku Bożego Narodzenia w Łebie ceduje się na gospodarzy/obsługę ośrodka, do którego jedzie się jako świąteczni goście. Kupiony w ten sposób wolny czas to prawdziwie bezcenna wartość, którą bodaj najlepiej przeznaczyć na relaks razem z najbliższymi. Boże Narodzenie to dobry czas, aby skorzystać z takich atrakcji Łeby jak Ogród Ornitologiczny, Muzeum Motyli czy zabytkowy kościół Wniebowzięcia NMP.

Andrzejki w Łebie - dobra zabawa, wypoczynek nad morzem, a do tego niezła okazja do poszerzenia kulturalnych horyzontów. Ostatni z wymienionych walorów andrzejek w Łebie tyczy się tych imprez okolicznościowych, które przy okazji wróżb, oprawy muzycznej i innych punktów programu czerpią z regionalnych tradycji i pomorskiego folkloru. Coś takiego z pewnością będzie o wiele bardziej interesujące i absorbujące niż domówka z dodatkiem lania wosku. Łeba to dobra destynacja na andrzejki, warto przy tej okazji odwiedzić skansen w Klukach.

Boże Ciało w Łebie - lato już za pasem, a tu trafia się tak ogromna pokusa do wydłużenia sobie weekendu do bitych czterech dni. Nic zatem dziwnego, że w terminie Bożego Ciała takie nadmorskie miejscowości jak Łeba stają się celem wyjazdów dla całkiem licznej rzeszy turystów, spragnionych wypoczynku i bardziej intensywnych doznań. Taki wypad z pewnością będzie dobrą decyzją, czekają tutaj nie tylko plaża, ale i Rodzinny Park Rozrywki Łeba Park z dinozaurami, Sea Park Sarbsk z fokarium, Discovery Park Łebskie Klocki (LEGO!) i dużo, dużo więcej. Przyjeżdżając na Boże Ciało warto wybrać się w rejs po Bałtyku, nabrzeże pasażerskie portu w Łebie działa już na pełnych obrotach - przecież zaraz zaczyna się sezon wakacyjny.

Weekend majowy w Łebie - znakomity sposób na to, aby tym razem majówkę wypełnić atrakcjami i wrażeniami, a nie tylko grillowym dymem. Łeba z całą pewnością stanowi bardzo kuszący kierunek wypadu na majowy weekend. Wystarczy tylko wspomnieć o tak ekscytujących miejscach, jak Power Park z torem kartingowym i dużym polem paintballowym, absolutnie wyjątkowy Labirynt Park czy Muzeum Wyrzutni Rakiet u stóp wydm Słowińskiego Parku Narodowego. Innych, równie intrygujących możliwości w Łebie jest tyle, że jeden długi, majowy weekend z pewnością nie wystarczy do tego, aby wypróbować i zobaczyć wszystko.

Wielkanoc w Łebie - kto chce mieć spokój na święta, ten najlepiej zrobi po prostu gdzieś wyjeżdżając. Z całą pewnością Łeba należy do tych miejscówek, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu wypoczynku na Wielkanoc. Nie tylko morze, do spółki z brakiem standardowych dla świąt obowiązków domowych, pozwoli się zrelaksować i poprawić samopoczucie. W czasie Wielkanocy w Łebie można np. zobaczyć dwa radykalnie odmienne kościoły - Wniebowzięcia NMP z XVII wieku i bardzo nowoczesną w formie świątynię pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła - albo wybrać się na wystawę interaktywną Illuzeum czy wykręcić jak najlepszy czas na torze kartingowym Power Park.

Walentynki w Łebie - jeden z potencjalnie bogatszych w rozmaite atrakcje wariantów na lutowe święto zakochanych. Pakiety walentynkowe to nad morzem właściwie norma, ale akurat Łeba daje parom na walentynki wyjątkowo szeroki zakres różnych możliwości spędzania dostępnego czasu. Obok relaksu w SPA dla dwojga i romantycznych spacerów brzegiem morza, będą to m.in. wszelkie parki rozrywki (np. Power Park),nocne lokale (w tym Bowling Pub Ventus) czy wspólne przejażdżki konno po malowniczych terenach Słowińskiego Parku Narodowego. Na walentynkach w Łebie warto też zastanowić się nad wspólnym wypadem do fokarium Sea Park w Sarbsku.

Ferie zimowe w Łebie - wbrew temu, co mogłoby się niektórym turystom wydawać, zimowe wczasy nie ograniczają się wyłącznie do wyjazdów w rejony górskie na narty. Równie dobrze można udać się na ferie zimowe do Łeby i skorzystać z dobrodziejstw nadmorskiego klimatu. A także wszelkich dostępnych w mieście portowym nad morzem atrakcji, których będzie całkiem sporo. Na feriach zimowych w Łebie na przyjezdnych czekają m.in. Muzeum Motyli, malownicze krajobrazy Słowińskiego Parku Narodowego, Muzeum Wyrzutni Rakiet nad Jeziorem Łebsko, zimowe sztormy wyrzucające bursztyn na plażę i wiele, wiele innych opcji.

Dzień Kobiet w Łebie - dla pań święto 8 marca to doskonała sposobność do tego, aby wyjechać gdzieś na trochę i oddać się różnym, relaksującym przyjemnościom. Łeba na Dzień Kobiet jest w stanie zagwarantować całkiem interesujące doznania, nie tylko odprężenie w SPA i korzystny klimat nad morzem. Zabiegi pielęgnacyjne i/lub kosmetyczne jako dodatek do okolicznościowego turnusu to już niemal norma, ale na tym nie koniec (nie)spodzianek. W ofertach z okazji Dnia Kobiet w Łebie można znaleźć też zorganizowane wycieczki po Słowińskim Parku Narodowym, dyskotekowe “Ladies Night”, rozrywkę zapewnianą przez takie miejscówki jak Labirynt Park i Łeba Park czy artystyczne punkty programu pobytu.

Wakacje w Łebie - trudno o bardziej oczywistą rzecz, jak wypoczynkowo-wakacyjna wyprawa nad morze w środku lata. Nawet jeśli nieszczęśliwie pogoda odbiega in minus od oczekiwań, na wakacjach w Łebie wciąż znajdzie się mnóstwo ciekawych rzeczy do zrobienia. Wizyta w sezonowym oceanarium, chwila dla dzieci (również tych “dużych, wiecznych”) w Discovery Parku: Łebskich Klockach, fascynujące muzeum iluzji, rodzinne wyjścia do Łeba Parku czy sarbskiego Sea Parku, turystyczne rejsy albo samodzielne uprawianie sportów wodnych, moc mocnych wrażeń w Power Parku… Łeba w wakacje dysponuje przeogromnym potencjałem turystycznym, z szerokiego spektrum atrakcji z pewnością każdy wybierze coś w sam raz dla siebie.

Jesień w Łebie - wrześniowy koniec dużego sezonu wakacyjnego i początek jesieni w turystyce to zdaniem sporej grupy osób najlepszy czas na odpoczynek wyjazd nad morze. Na przykładzie Łeby bardzo dobrze widać, dlaczego jesień cieszy się całkiem sporym wzięciem. Temperatury zwykle oscylują wokół przyjemnych 20℃, plaże nie są już tak oblegane, znika też konieczność długiego wystawania w kolejkach do Rodzinnego Parku Rozrywki Łeba Park, sarbskiego fokarium, nastawionego na ekstremalne wrażenia Power Parku i innych najciekawszych miejsc w okolicy. Poza tym jesienią w Łebie można się spodziewać konkretnej obniżki cen w porównaniu z wakacjami: dotyczącej zarówno kosztów noclegu, jak też wszelkiego rodzaju biletów wstępu.

Weekend listopadowy w Łebie - prawie jak majówka, tyle że o zupełnie innej porze roku. W porównaniu z majem, długi weekend listopadowy w Łebie daje nieco mniej możliwości na odprężenie się, co wcale zresztą nie jest równoznaczne z “mało”. O kąpieli w Bałtyku zwykli turyści nie mają co myśleć, niektóre atrakcje sezonowe w listopadzie mają już przerwę, ale przecież wciąż działają takie miejscówki jak Słowiński Park Narodowy, pole paintballowe Power Parku, park linowy Tarzan Park czy Sea Park Sarbsk z fokami. O niezłych warunkach w czasie weekendu listopadowego dla lotów widokowych bądź nauki żeglarstwa na jeziorach pod Łebą nie wspominając.

Galeria
Dodano: 2017-07-31 11:00:00

Komentarze (2)
MaThek
31.07.2017 14:54

Takie małe pytanka do publiczności: a Muzeum Erotyki, funkcjonujące jakoś tak razem z wystawą Illuzeum i Muzeum Motyli, nadal funkcjonuje? Byłem w Łebie jakieś 2-3 lata temu i zdecydowanie był to jeden z tych elementów, które głęboko i na długo zapadły w pamięć. Naprawdę, bardzo inspirująca kolekcja, byle tylko mieć osóbkę chętną do sprawdzenia nowo nabytej wiedzy w praktyce ;)-

Anonim
6.10.2017 14:56

Wszyscy tak zachwalają te wydmy w Łebie, że chyba trzeba będzie kiedyś tam się wybrać. No i jest jeszcze Słowiński Park Narodowy, także niezła atrakcja nad morzem. Reszta to zapewne standard nadmorskich miejscowości, ale o tym trzeba przekonać się samemu.

Dodaj komentarz