Wielkanoc nad morzem ---wielkanoc--- w Łebie

Łeba to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych kurortów nad morzem w Polsce. Raz z uwagi na nader korzystne i piękne położenie nad Bałtykiem i dwoma malowniczymi jeziorami, dwa ze względu na słynne wydmy i trzy: niezwykle szeroki wybór najróżniejszych atrakcji. I to w znacznej części całorocznych, dzięki czemu opłaca się tutaj przyjechać właściwie w każdej chwili, kiedy można sobie na to pozwolić. Jedną z najlepszych okazji do takiej podróży będzie Wielkanoc.

Święta Wielkanocne w górach

O tej porze nie tylko liczba wczasowiczów jest odczuwalnie mniejsza, ale też takim nieskomplikowanym sposobem można zdjąć sobie z głowy wiele zmartwień i obowiązków. Zamiast harowania po domu - spokojny wypoczynek na Wielkanoc nad morzem w Łebie. Nie trzeba się w ogóle przejmować jakimkolwiek gotowaniem, pieczeniem czy sprzątaniem. Tym zajmą się odpowiednie osoby z wcześniej upatrzonego ośrodka wczasowego. Natomiast ten prawdziwie wolny czas można już wykorzystać na wiele ciekawych sposobów.

Jednym z nich jest zwiedzanie zabytków i innych interesujących obiektów. Kolejki na Wielkanoc na pewno nie będą w Łebie tak dokuczliwe, jak w trakcie wakacji nad morzem. A atrakcji co nie miara: Muzeum Wyrzutni Rakiet na dawnym poligonie doświadczalnym, posiadający wiele różnych obiektów Power Park, fokarium w sarbskim Sea Parku, wszelkie muzea… Sporo propozycji czeka na rodziny z dziećmi, takich jak choćby oryginalny labirynt z krzewów i żywopłotów.

Decydując się na Wielkanoc nad morzem w Łebie warto też pomyśleć nad zwiększeniem codziennej dawki ruchu i wysiłku, najlepiej na świeżym i rześkim powietrzu. W końcu święta niejako tradycyjnie wiążą się ze swobodniejszym kosztowaniem wszelkich smakołyków. A spacerek po plaży, mimo że bardzo przyjemny, może nie wystarczyć do spalenia wszystkich nadprogramowych kalorii. Do dyspozycji są tutaj m.in. liczne korty tenisowe, wszelkie sporty wodne (wiosłowanie w kajaku, pływanie na desce windsurfingowej etc.), sieć szlaków rowerowych czy najróżniejszej klasy stadniny koni i ośrodki jeździeckie.

Święta Wielkanocne nad morzem w Rewalu

Jak widać Wielkanoc nad morzem w Łebie może być niezwykle kuszącym połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Jeśli ktoś chciałby w te wczesnowiosenne święta w końcu należycie odpocząć - niech się nie zastanawia, tylko szuka jakiegoś pensjonatu i rezerwuje sobie termin pobytu.

Dodano: 2016-10-12
Komentarze (0)
Dodaj komentarz