Wrzesień nad morzem Łeba - 3 najlepsze atrakcje

Spośród kilkudziesięciu miejscowości położonych nad morzem w Polsce, tylko niewielka część z nich może się poszczycić na tyle ciekawymi atrakcjami turystycznymi, żeby skutecznie przyciągać przyjezdnych nawet długo po zakończeniu sezonu letniego. Do tego elitarnego grona niewątpliwie zalicza się Łeba - możliwości we wrześniu wciąż jest całe mnóstwo, a i baza noclegowa jest niczego sobie.

Wprawdzie na całodzienne plażowanie i kąpiel w morzu lepiej się nie nastawiać, ale to chyba jedyny poważny mankament. W Łebie i jej najbliższych okolicach czekają bowiem wspaniałe atrakcje, które skutecznie - a co najważniejsze w przyjemny sposób - wypełnią cały wolny czas. I z tego istnego rogu obfitości redakcja noclegi.net.pl subiektywnie wskazała 3 najlepsze opcje na wrzesień.

1. Sea Park Sarbsk - tematyczna placówka, gdzie całkiem udanie połączono tak dwa odległe światy, jakimi są dobra zabawa i wartości edukacyjne. Jak łatwo się domyślić, tematem przewodnim leżącego tuż pod Łebą (niecałe 10 km jazdy samochodem, co zwykle zajmuje mniej więcej kwadrans) Sea Parku Sarbsk jest życie w morzach i oceanach całego świata. Niewątpliwie atrakcja numer jeden to fokarium - jak twierdzą gospodarze obiektu, zdecydowanie największe w Polsce. Obok żywych fok, uwagę turystów przyciągają ptaki (24 nadbałtyckie gatunki) w dużych wolierach oraz realistyczne modele wodnej fauny: rekiny, wieloryby, ośmiornice… a wszystkie naturalnej wielkości. Do tego dochodzą ekspozycje multimedialne, park miniatur latarni morskich, place zabaw dla dzieci czy mini-muzea, w których prezentowana jest historia i dziedzictwo kulturowe Pomorza. A jeśli chodzi o godziny otwarcia we wrześniu, to Sea Park Sarbsk najczęściej pracuje od 9:00 do 17:00 (ostatnie wejście do godz. 16:00).

2. Power Park - idealna propozycja dla miłośników mocniejszych wrażeń. W tym zakątku Łeby bardzo dobrze odnajdą się m.in. amatorzy wysokooktanowych sportów motorowych, zwolennicy strzelectwa i taktycznych rozgrywek quasi-militarnych czy chętni do sprawdzenia się na wysokościowych torach przeszkód. Po kolei: za motoryzacyjną - i chyba najmocniejszą w ogóle - stronę atrakcji Power Parku odpowiadają ciekawie zaprojektowany tor gokartowy do spółki z terenami i pojazdami do rajdów off-roadowych. Wrażenia z rodzaju “prawie jak w wojsku” zapewniają 3 typy strzelnic (łucznicza, repliki ASG, broń gładkolufowa) oraz rozbudowane pole do potyczek paintballowych. Z kolei wyzwania na wysokim poziomie gwarantuje park linowy z sześcioma zróżnicowanymi trasami i dwoma dodatkami: skokiem wahadłowym (z 14 metrów) oraz ścianką wspinaczkową. W połowie września Power Park powinien być otwarty od 10:00 do 17:00.

3. Łeba Park - duży rodzinny park rozrywki, z dinozaurami w jednej z wiodących ról. Niby wszystkie atrakcje to zabawa w głównej mierze dla dzieci, ale i ci starsi goście znajdą tutaj coś dla siebie. Wykonane w skali 1:1, pełne detali modele prehistorycznych gadów (i innych stworzeń) w Łeba Parku nie tylko wyglądają efektownie, ale też zadbano o stosowną dawkę podstawowych informacji o prezentowanych gatunkach. Poza tym funkcjonują tutaj m.in. mini-park linowy, kino z filmami dokumentalnymi, małe zoo czy wystawa skamielin i minerałów. A jakby tego było, to są jeszcze rozmaite place zabaw, minigolf, strzelnice (na łuki i wiatrówki),staw wędkarski, bajkowe kolejki, kino 7D, gry terenowe, ciekawie prowadzone animacje… Wachlarz dostępnych możliwości jest nadzwyczaj szeroki, nawet jak na Łebę. Trzeba tylko pamiętać, na wrzesień godziny pracy parku są nieco ograniczone w porównaniu do wakacji i jedna wizyta może nie wystarczyć, żeby spróbować wszystkiego.

Galeria
Dodano: 2017-09-12 12:03:00

Komentarze (2)
MaThek
12.09.2017 13:54

Same parki w tej Łebie... w zestawieniu zabrakło miejsca dla jeszcze co najmniej Labirynt Parku i Discovery Parku Łebskich Klocków. A i tak nie jestem pewien, czy czegoś nie pominąłem. Od siebie dodam tylko, że zupełnie nie rozumiem jak można było nie uwzględnić słynnych ruchomych wydm. Zabronili na nie wchodzić czy jak?

Anonim
22.07.2019 08:31

Rzeczywiście, ruchome wydmy to niezła atrakcja, dodatkowo naturalna. Parki w Łebie są również ciekawe i jak pogoda nie dopisze na plażowanie, co we wrześniu sądzę stuprocentowe, można zobaczyć foczki czy skorzystać z innych rozrywek.

Dodaj komentarz