
Fantastyczna ekspozycja gościnna przygotowana przez zespół Muzeum Domków Lalek Gier i Zabawek - placówki wielokrotnie nagradzanej za działalność kulturalną! Wystawa jest wartościową, edukacyjno - wspomnieniową propozycją wspólnego spędzenia czasu dla osób w każdym wieku.

Powstały w 2021 roku Dmuchany Park Rozrywki dla całej rodziny Funlandia w Łebie, to doskonałe miejsce na spędzenie rodzinnego popołudnia, szczególnie jeżeli poczujecie się znużeni kąpielami słonecz...

Wchodząc do "Krainy Smoków" przeniesiesz się w świat fantazji z dziecięcych lat. Nie zapomnij zabrać ze sobą dzieci i zrobić im milion zdjęć, one to uwielbiają. Pamiętaj też, że nasze smo...

Muzeum zostało otwarte w maju 2017 r. Znajduje się w przepięknej miejscowości położonej w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego. Stworzone zostało po to, by przybliżyć ludziom wiedzę na temat burs...

Fascynująca wystawa zabytkowych samochodów i innych wehikułów - tak pieczołowicie wystylizowanych, że przypominają auta z filmów. Tak fabularnych, jak i animowanych. W Kaszubskim Graciku można obejrzeć Batmobil, bohaterów bajki “Auta”, kultowego Malucha (i inne samochody PRL-u), amerykańskie krążowniki, auta sportowe, terenowe i wiele, wiele innych pojazdów.

Oryginalny park rozrywki, który sprawia że człowiek czuje się jakiś taki malutki… Kaszubski Park Gigantów z natury rzeczy stawia na rozmach - dominują tutaj ogromne figury i rzeźby, niejednokrotnie o wiele większe niż ich pierwowzory. Wśród modeli są zarówno realistyczne ptaki, owady czy leśne zwierzęta, jak też baśniowe krasnale. A na dokładkę: prawdziwy samolot i Monster Truck.

Prawie jak podróż dookoła świata - wprawdzie wieża Eiffla w Stryszej Budzie (skala 1:25) to nie do końca to samo, co rzeczywista wizytówka Paryża, ale wrażenia i tak będą pozytywne. Kaszubski Park Miniatur posiada ponad 70 modeli budowli z całego świata i systematycznie powiększa zbiory. Są jeszcze atrakcje dodatkowe, jak Zamek Strachu, Gabinet Śmiechu czy mini zoo.

Rodzinny park rozrywki z nieszablonowym zestawem atrakcji. W Discovery Parku na pierwszy plan wybijają się Łebskie (notabene), interaktywne Klocki LEGO oraz Wakacyjna Szkoła Nauki Jazdy. Niezwykle praktyczna dla małych dzieci. A jeśli chodzi o przednią zabawę, to Discovery Park posiada m.in. autka i łódki ze zderzakami, trampoliny eurobungee czy westernowe karuzele.

Centrum jeździeckie z bogatą, przyjazną menażerią i równie ciekawą ofertą dla amatorów jazdy konnej. W stadninie zazwyczaj przebywa ok. 30 różnych pod wieloma względami klaczy, ogierów, wałachów i kucyków. Zakres usług obejmuje m.in. kolejne etapy nauki jazdy i obchodzenia się z wierzchowcem (3 padoki), wyjazdy w teren, przejażdżki bryczką oraz hipoterapię.

Wyróżniający się wielkością ośrodek jeździecki - rozbudowana infrastruktura pozwala na obecność ponad 80 koni, przebywających w komfortowych warunkach. Większość z nich to trakeny, już przyuczone do siodła lub zaprzęgu. Jazdę konną można trenować przez oprowadzanie na lonży, jazdy w korytarzu i po padoku, a także w trakcie wypraw w teren - w tym nad morze.

Mały raj dla miłośników sportów motorowych w krańcowo różnych odmianach. Amatorzy adrenaliny wędzonej w spalinach mogą wybrać się na nowoczesny i bezpieczny tor kartingowy (kilkuwarstwowe bandy, oświetlenie, szeroka nawierzchnia) albo tor off-roadowy, przeznaczony dla quadów, motocykli crossowych i buggy. Oba obiekty mają wersje mini dla małych kierowców.

Wbrew temu, co mówią czasem mądre głowy - zamiast zejść z drzewa, lepiej się na nie wspiąć. A następnie pokonać kilka, kilkanaście przeszkód z lin, desek opon i innych materiałów, testujących sprawność ciała i umysłu. Nie wszystkie wymagają małpiej zręczności, radzą sobie z nimi nawet 3-latki. W Power Parku przygotowano 68 stacji na 6 zróżnicowanych trasach.

20 hektarów czystej radości z własnej ciekawości świata gier i zabaw, wzbogaconej subtelnym dodatkiem dydaktyki. Niekwestionowanymi gwiazdami Łeba Parku są starannie wykonane modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Figury odpowiadają rozmiarami rzeczywistym pierwowzorom. Do tego bogaty wachlarz zróżnicowanych rozrywek dla dzieci i dorosłych.

Przystosowane dla potrzeb turystycznych pozostałości po tajnym poligonie doświadczalnym III Rzeszy oraz PRL-owskiej Stacji Sondażu Rakietowego. Najważniejsze są tu realistyczne repliki rakiet - od niosących śmierć i zniszczenie po badające górne obszary atmosfery. Ekspozycję uzupełnia drobna kolekcja wojskowego wyposażenia. Miłym dodatkiem jest wieża widokowa.

Park rozrywki o sportowym zacięciu, przeznaczony nie tylko dla naśladowców Tarzana - postaci wymyślonej przez E.R. Burrroughsa. W łebskim Tarzan Parku przygotowano 4 trasy pełne przeszkód i ciekawych wyzwań sprawnościowych. Każda ścieżka różni się długością i poziomem trudności, co jednoznacznie determinuje grupę odbiorców, której konkretna trasa jest dedykowana.

Zdaniem gospodarzy to największy naturalny labirynt w całym kraju. Właściwą drogę wśród gęstwin krzewów trzeba znaleźć na obszarze 5000 m². Labirynt to główna, ale nie jedyna atrakcjaparku - na gości czekają jeszcze plac zabaw, Magiczny Ogród Gier, zabawy tematyczne prowadzone przez animatorów oraz plac do gry w coraz popularniejszą petankę.

Bałtyk, Łebsko, Sarbsko, rzeka Łeba, Piaśnica, Łupawa, Reda, Słupia… w bliższych i dalszych okolicach portowej Łeby nie brakuje akwenów, którymi mogliby zainteresować się miłośnicy kajakarstwa. Maksymalna długość spływu rzeką, zakończonego u jej ujścia, to ok. 111 kilometrów. Taka wyprawa przewidziana jest na 6 dni, na szczęście nie brakuje mniej wymagających opcji.

Oglądanie krajobrazu polskiego wybrzeża z góry, niczym ptak, po prostu musi wiązać się z niepowtarzalnymi wrażeniami. Chętni pasażerskiego wypróbowania awiacji mogą w Łebie wybrać motolotnie lub specjalny, przeznaczony dla 2 osób lekki samolocik “Sky Ranger”. Loty organizowane są wyłącznie w okresie letnich wakacji. Warto zadbać o odpowiedni aparat lub kamerę.

Motyle to prawdopodobnie najpiękniejsi przedstawiciele owadziego królestwa - choć, jak się okazuje, okrucieństwem swoich zwyczajów nie różnią się tak bardzo od swoich mniej lubianych, dalekich krewniaków. W muzeum w Łebie można obejrzeć ponad 4 tysiące gatunków, nie tylko motyli. Do najciekawszych z pewnością należy blisko 30-centymetrowa Pawica Atlas.

Park rozrywkowo-edukacyjny dla całej rodziny, w którym kryje się mnóstwo głębi. Żywe zwierzęta można obejrzeć w fokarium i ptasich wolierach (razem 28 gatunków), są też realistyczne modele morskich stworzeń. W kilku miejschach wyświetlane są przyrodnicze filmy, działa też muzeum kultury Pomorza. Nie brakuje stylowo dekorowanych placów zabaw dla dzieci.

Strefa kręglarska we wnętrzu klimatycznego klubu. Dla miłośników bowlingu przygotowano 2 tory, dla maksymalnie 8 graczy każdy. Z myślą o początkujących zadbano o linie na parkiecie, wydatnie poprawiające celność rzutów. W pubie Ventus przyjacielska, czysto sportowa rywalizacja możliwa jest także przy piłkarzykach oraz tarczy do darta.

Stadnina, w której coś nowego do swojej wiedzy o koniach i umiejętności jazdy wierzchem mogą wnieść zarówno nowicjusze, jak i doświadczeni zawodnicy. W ośrodku żyje ok. 30 różnych koni, w tym szczególnie użyteczne dla dzieci kuce. Infrastruktura i zaplecze w “Sennym” stwarza kilka ciekawych opcji również dla osób, które nigdy nie siedziały na końskim grzbiecie.

Ośrodek jeździecki, dysponujący na co dzień ok. 35 końmi różnych ras - głównie wielkopolskiej, małopolskiej i półkrwi szlachetnej. O dobór właściwego wierzchowca do warunków fizycznych, umiejętności i indywidualnych preferencji jeźdźca zadbają instruktorzy z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Można zorganizować także kulig, skiring czy przejażdżkę bryczką.

W zasadzie wszystkie szlaki prowadzą tu w głąb Słowińskiego Parku Narodowego - tak można by pokrótce scharakteryzować większość najważniejszych tras turystycznych w okolicach Łeby. Cenne i jednocze...

Plaża to podstawowy powód, dla którego praktycznie wszystkie nadmorskie miejscowości mają ogromny potencjał turystyczny. Kąpiele morskie, słoneczne… oczywiście współcześnie na plażach nie brakuje d...

W porównaniu z aquaparkami raczej niewielki, za to posiadający atrakcje dla osób w każdym wieku. Basen pływacki ma 17 metrów długości, wyposażony jest w kilka urządzeń do hydromasaży. Dla maluchów przygotowano brodzik i zajęcia w szkółce pływackiej. Do dyspozycji pozostają też 3 różne sauny. Goście z zewnątrz również mogą tu się bawić i odpoczywać.

Wzdłuż i wszerz Łeby prowadzi kilka urokliwych tras rowerowych:TRASA ROWEROWA NR 2 - Łeba - Rąbka - Wyrzutnia Rakiet - Wydmy - Łeba (15 km). Prowadzi wzdłuż Mierzei Łebskiej, pośród niepowtarzalnyc...

Miłośnicy tenisa ziemnego w Łebie mają do dyspozycji wyjątkowo atrakcyjnie położone obiekty. Ceglane korty leżą w lesie na Mierzei Sarbskiej, blisko jeziora oraz morza. To zapewnia nie tylko spokój przydatny do zachowania koncentracji, ale i niezwykłą atmosferę gry. Nastrój sportowej rywalizacji można podkręcić, decydując się na partię w godzinach wieczornych.

Bez wątpienia jedna z największych atrakcji w całym letnisku - jedyne w Polsce tak duże “ruchome piaski”. Oczywiście w łagodnym, niegroźnym dla zdrowia i życia wydaniu. Wydmy na Mierzei Łebskiej (na zachód od miejscowości) przemieszczają się w tempie ok. 2-10 metrów na rok. Najwięcej w środkowej części pasma. Wydmy systematycznie “zasypują” pobliskie jezioro.

Prywatne gospodarstwo agroturystyczne, wzbogacone o “kolekcję” wielu niezwykłych zwierząt z niemal wszystkich stron świata. Prym wiodą nasi pierzaści przyjaciele - na powierzchni ok. 300 ha mieszka ponad 2 tys. ptaków, reprezentujących powyżej setki gatunków - m.in. uszaki, tropogany i mandarynki. Ogród Ornitologiczny odznacza się też urodziwymi krajobrazami.

Instytucja przekazująca bezcenną wiedzę o polskiej faunie i florze. I nie tylko, w końcu przyroda to też geografia czyli wpływ działalności człowieka na naturę i krajobraz. Siedziba placówki jest wystylizowana na konstrukcję szachulcową - historycznie typową na Pomorzu. Muzeum, poza oddziałem głównym w Smołdzinie, posiada jeszcze filie w Rąbce pod Łebą i Rowach.

Nie lada gratka dla miłośników historii, etnografii oraz pomorskiego folkloru. Muzeum Wsi Słowińskiej rozpoczęło działalność w 1963 r. Na terenie skansenu można z bliska i bardzo dokładnie zobaczyć, jak wyglądało tutaj życie jeszcze w XIX stuleciu. Częściowo też doświadczyć. Bodaj najpyszniejszą możliwością jest upieczenie chleba według tradycyjnej receptury.